Každý nový pacient u nás při první návštěvě prochází vstupním vyšetřením. Pojďme si říci pár slov o tom, jak toto vyšetření vypadá.

Pro zahájení správné léčby je nezbytný pečlivý odběr anamnézy. Fyzioterapeut se proto v úvodu ptá na pacientovy obtíže a vše, co by s nimi mohlo souviset. Některé otázky mohou překvapit, ale někdy i zdánlivě nepodstatná informace může vést k odhalení příčiny obtíží.

Po odběru anamnézy se pacient svlékne do spodního prádla a terapeut vyšetří postavu pohledem, hledá asymetrická postavení jednotlivých částí těla, svalovou nerovnováhu (přetížené či oslabené svaly) a posuzuje stabilitu těla. Následují základní pohybové testy, při nichž se hodnotí pohyblivost a stabilita páteře a pánve. Nakonec terapeut vyšetří pohmatem místo bolesti a další oblasti, která mohou s obtížemi pacienta souviset.

Terapeut se vždy snaží diagnostikovat aktuálně nejdůležitější poruchu. Ta však může být od místa bolesti i velmi vzdálená. Aby bylo možno k primární poruše proniknout či ji určit, je někdy třeba odkrýt a odstranit poruchy jiné.

Celková délka první návštěvy je standardních 50 minut. Větší část je věnována vstupnímu vyšetření, ale na jeho konci již zahajujeme cílenou terapii. Za vstupní vyšetření zaplatíte 1 450 Kč a objednat se na něj můžete ještě dnes prostřednictvím našeho rezervačního systému.

profesor Karel Lewit

„Kdo léčí jen v místě bolesti, je předem ztracen.“

prof. Karel Lewis, jeden ze zakladatelů pražské fyzioterapeutické školy